Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 02.03.2012 15:13:08 

stahuj

Ace Kombat

Ace Combat 6: Fires of Liberation 

 

Xbox 360™

Klikni pre zväčšenie 

Popis: Ace Combat 6: Fires of Liberation

Lokalizácia: profesionálna anglická verzia (krabica, manuál, titulky, dabing)


Ďalší titul v sérii akčných leteckých simulátorov, v ktorom preberáte úlohu pilota moderných a podľa skutočnosti vytvorených lietadiel vrátane F-15 E Strike Eagle, či F-22 Raptor. Lietať s nimi budete ako single i multiplayer módoch skrz XBOX Live, medzi ktorými nechýba Deathmatch, Team Deathmatch, k dispozícií je aj kooperácia. 

Jedna z noviniek v Ace Combat 6 je systém zadávania príkazov spolubojovníkom na zemi, na vode i vo vzduchu. K dispozícií vám budú aj AI ovládané helikoptéry, lietadlá, bojové člny, tanky, lode, bombardéry a množstvo ďalšieho. Všetky tieto jednotky budú bojovať s vami po boku v prostredí, ktoré sa bude neustále meniť. 

Hra navyše obsahuje systém "Dynamic Operation System", v rámci ktorého na vás v každej misií čaká sada niekoľkých konfliktov, ktoré budú vznikať a zase zanikať v reálnom čase a často i bez vášho prispenia. Inak povedané, bojisko v hre by malo byť živé a neustále sa meniť, čo by malo priniesť pocit, že sa zúčastníte skutočného vojenského konfliktu, kde záleží nielen na Vašich leteckých, ale i veliteľských schopnostiach.

Video

 

 

 

 

 

Ace combat 5

 

 Ace combat 5 je séria, ktorú snáď ani netreba predstavovať. Nadupané bojové stíhačky od spoločnosti Namco už neraz vyrazili dych, ako hrateľnosťou , tak aj technickým spracovaním. Každým ďalším ohlásením nového prírastku do tejto veľkej a úspešnej rodiny leteckých motorov zaplesá srdce nie jedného gamera. Ach, konečne realistický simulátor? Nie! Bohužiaľ! Aj napriek faktu, že na krabici s hrou nájdeme označenie simulátor, lietanie s takýmto strojom pri korunách stromov sa skôr radí k arkáde. To však rozhodne nie je na škodu a najnovší diel sa nazýva Ace Combat 5: The Unsung War. Autori sľubovali prevratný bojový systém a dokonalé audio-vizuálne spracovanie. Čo z toho splnili a čo boli len sľuby do prázdna za cieľu žmýkania peňazí? To sa dozviete v mojej recenzii!

Žeby niečo ako príbeh?
Príbeh je v hrách tohto typu zvyčajne zanedbávaný a často aj odfláknutý. Veď koho pri ničení nepriateľských strojov napadne, z akého dôvodu ich ničí?! Každému je to takpovediac jedno. Hlavne, že sa bavia a to stačí. Namco sa však rozhodol, že túto tradíciu poruší a tak môžeme v Ace Combat 5 nájsť naozaj dokonalú a prepracovanú dejovú linku. Doterajšie ciele misií v podobných hrách typu: „Choď tam a všetkých znič“ sú už minulosťou a na rade sú príbehy plné zvratov, pochopiteľné až na druhý pokus. Hra sa odohráva v blízkej budúcnosti, respektíve v roku 2010. Ste veliteľom bojovej leteckej formácie Wardog, a pod sebou máte ďalších troch pilotov, ktorý vás budú viac-menej počúvať. Ciele misií ma, musím pripustiť, milo prekvapili a i keď ide spočiatku len o triviálne úlohy typu niečo musíš obrániť, iné zasa zničiť. Časom sa však dostanete aj na úlohy ako podporu pozemnej bojovej jednotky, alebo obranu vypustenia raketoplánu. Hracia doba je taký vyšší priemer a hra rozhodne nie je na jedno popoludnie.

Prvá rozhoduje hrateľnosť!
Svätá pravda, ktorej sa zrejme musel Namco držať. Hrateľnosť je totiž doslova jedinečná. Ovládanie je intuitívne a jednoduché a jediná vec ktorú budete potrebovať je analógová páčka a tlačidlo na vypálenie rakiet. Kto čakal simulátor a trocha reality, opäť sa sklame, pretože Ace Combat 5 stavil všetky svoje karty práve na zábavu ako na realitu. Podľa mňa však spravil viac ako dobre, lebo si neviem živo predstaviť ako by na PS2 simulátor vyzeral. Ostatným spolubojovníkom v tíme môžete taktiež dávať aj všeobecné príkazy typu kry ma a podobne, ale na úplne ovládanie môžete zabudnúť. Umelá inteligencia je síce na vysokej úrovni, slabé chvíle však nájdeme aj tu. Nepriateľský piloti sú síce ako tak samostatný ale zozačiatku hry, keď po vás v misii vypália jednu raketu, je to veľa. Súčasťou hry je aj radar, ktorý vám zobrazuje ako nepriateľské lietadlá, tak aj vašich spojencov. V hre máme len tri typy pohľadov a to za prvé s kabíny, potom s pilotových očí ale bez toho aby ste videli kabínu z vnútra, čiže len pohľad na krajinu a nakoniec third person kamera umiestnená stabilne nad vaším chvostom.

Nechajte sa uniesť!
Ďalším dôležitým faktom je atmosféra a tu sa dajú použiť len slová chvály. Filmový nádych je silne badateľný a Top Gun sa môže skryť. Tom Cruise by pri pohľade na tento silne atmosféricky titul zrejme zozelenel závisťou. Komentáre vašich spolubojovníkov sú dokonalé a niekedy aj vtipné. Občas vám dokonca položia otázku, na ktorú im môžete odpovedať. Síce iba Áno alebo Nie ale i tak je to spestrením. Pred každou misiou si môžete taktiež vybrať typ lietadla alebo si aj zakúpiť nové, keď vás to staré už prestáva baviť. Samozrejme lietadlo môžete aj predať, lenže...na čom by ste potom lietali! Raz som sa v záplave boja dokonca pristihol, ako sa nakláňam na gauči do strán, za cieľu lepšej viditeľnosti. To však k tejto hre patrí a veta Nechajte sa uniesť! ju plne vystihuje.

Vizuálna dokonalosť!
Po grafickej stránke sa hre nedá čo vytknúť a jediné čo ma napáda je len pastva pre oči. Modely stíhačiek sú dokonalé a detailné a prostredie je ešte krajšie. Niet totiž nad let pri západe slnka po oranžovej oblohe. Samozrejme čím zídete nižšie, stromy a okolité prostredie nie sú už tak detailné ako sa to zdalo z výšky 5000 stôp, no povedal by som že titul žmýka z PlayStationa 2 prakticky všetko a do bodky vymodelovať všetky pozemné jednotky by bolo ako zdĺhavé a náročné tak aj nereálne pretože aj Playstation 2 má grafický strop, ktorý dnešné hry dosiahnú vcelku ľahko. Dážď vynikne dokonale a neuveriteľne realisticky. Taktiež voda je na vysokej úrovni a slnečný svit môže závidieť prakticky každá dnešná hra. Animácie sú doplnkom každej hry a ani tu nechýbajú. Renderované videá sú krásne a v dnešnom období konkurenciu nenájdu ľahko. Intro je naprosto úchvatné a zdvihne vás zo stoličky. Modely postáv sú do posledného polygónu vygenerované a vypiplané, až vyzerajú ako skutočné. Po grafickej stránke sa dá hre vytknúť len málo čo a najviac ma potešili replaye na konci misií. Filmovosť tu dostáva nový rozmer a pohľady z rôznych uhlov sú ako vystrihnuté z Top Gunu. Jednoznačné plus pre bez tak úžasnú hru.

Z obývačky do vojny v zlomku sekundy!
Audio spracovanie podobne ako grafické exceluje a to na plnej čiare. Ale pozor! Hrať túto hru bez priestorového zvuku, je ako pozerať matrix bez spomalených záberov, alebo skákať bungee-jumping bez lana!  Proste bez minimálne šiestich bedničiek v obývačke hru ani nespúšťajte a keď už, tak si zaobstarajte aspoň sluchatka. Letecké motory znejú úplne realisticky a ako som už spomenul, komentáre vašich spolubojovníkov naozaj stoja za to. A keď sa ešte v tej záplave boja spustí pomalá melodická hudba, ktorá podfarbuje akciu, atmosféra a napätie naberajú na obrátkach. Hra síce neobsahuje ani DTS a ani Dolby Digital 5.1 ale v hre to ani nepostrehnete. Zvuky motorov a výbuchy budete počuť aj po vypnutí konzoly, za to vám ručím.

Verdikt
Aj napriek faktu, že hra mala byť pôvodne simulátorom leteckého života, Namco sa opäť nechal strhnúť a prisvedčil najmä v zábave. Ace combat 5 je preto jednoznačne najlepšia konzolová letecká hra ktorá svojím produkčným a hrateľnostním spracovaním prekonáva aj tie PC tituly. Dokonalé audio-vizuálne spracovanie dotvára úžasnú atmosféru natoľko, že hra pôsobí neprekonateľným filmovým dojmom a rozhodne sa budete skvele baviť. Aspoň ja som sa bavil... pRo_gaMer

Klady
-produkčné spracovanie a filmovosť
-atmosféra
-grafika
-zvuky
-skvelá zábava
-proste Ace Combat

Zápory
-k simulátoru to má ďaleko
-občasné chyby

 

Hodnotenie: 8,8

Video 

  

 

 Ace Combat 4: Skies of Deception

 

Klikni pre zväčšenie 

Popis: Ace Combat X: Skies of Deception

Lokalizácia: profesionálna anglická verzia (krabica, manuál, titulky, dabing)

Ace Combat 4: Skies of Deception postaví hráča do úlohy pilota, na ktorého pleciach leží úspech vojenských leteckých operácii vo vojnovom konflikte medzi štátmi Aurelia a Leasath, pričom ide o klasickú vojnu tých dobrých, proti tým zlým. Štát Aurelia bol napadnutý a obsadený a totálnej porážke môže zabrániť jedine letectvo. 

Hrateľnosť Ace Combat 4: Skies of Deception sa opiera o to najlepšie z hrateľnosti "veľkého" Ace Combatu na PlayStation 2, pričom už tradične došlo k optimalizácii ovládania hry, berúc do úvahy špecifiká PSP. Napriek zmene platformy zostala zachovaná dravosť originálu a hráč pociťuje rešpekt pred silou bojových strojov. Ace Combat je arkádová hra, ktorá dokáže skvelo navodiť pocit vojenského simulátora a preto je určená pre všetky kategórie hráčov či už rozdelené podľa veku alebo schopností. Táto vlastnosť je zárukou, že sa zabaví naozaj každý. Ťažiskom Ace Combat je kampaň, hru však predlžujú špeciálne misie a samozrejme multiplayer, podporujúci aj kooperatívne hranie.

Najlepší letecký simulátor na PSP 
Nádherné grafické spracovanie 
Napínavá kampaň 
Multiplayer až štyroch hráčov 
Licencované modely bojových lietadiel s upgradovateľnou výzbrojov 
Vysoká AI protivníkov 
Masívne letecké bitky

video

 
 
 

Ace Combat 3

 

Tradícia leteckých simulátorov s arkádovou hrateľnosťou má na konzoliach PlayStation dlhoročnú tradíciu. Séria Ace Combat začala ešte na PS one a pokračuje na Playstation 2 už celkovo šiestym dielom nazvaným Ace Combat: The Belkan War. Už tradične ide o skvelo hrateľný titul s prekrásnou grafikou, ktorý donúti konzolu PS2 vydať zo seba všetko. Hráč vstupuje do Ace Combat v úlohe nájomného bojového pilota, ktorý sa môže stať rozhodujúcim ohnivkom vo fiktívnom vojenskom konflikte. Princíp je veľmi jednoduchý, každá bojová misia je honorovaná, takže hráč si jej úspešným splnením otvára cestu nielen ďalej v hre, ale aj k nákupu novej leteckej techniky a k zbraniam.

 

 
 

video

 
 

Ace Combat 2

 

 

Ace Combat 2 je akčná packed letovej akcie / simulátor hra, ktorá umožňuje, aby sa hráč prevziať kontrolu nad niektorými z najmocnejších vojenských lietadiel na svete. Jednou z nich je F-14, ale Stealth Bombers sú určite prosím rovnako. Pokiaľ ide o grafiku, Namco odišla pre kompletné prepracovanie nad predchodcu. Ace Combat 2 má niektoré z najčistejších mnohouholníka niekedy na milosť PlayStation. Táto hra má úplne poskytovanej úrovne pohybuje od podmorských nakazeného oceánov, anti-lietadla polepil kaňona zákopy. Namco sľubuje, že sú pravdivé letu fyziky na oblohe a nepriateľské AI bol naladený na novú úroveň.

video

 

 

 


     

TOPlist