Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 02.03.2012 15:13:08 

stahuj

Tekken

                                                                                                                           
 http://www.tekken-series.com/index.php

 Tekken 6

PLAYSTATION®3

Popis: Tekken 6

PREDOBJEDNÁVKA
Plánovaný dátum vydania: 27. marec 2009
Platforma: PLAYSTATION®3

Už 6. konajúci sa turnaj o najlepšieho bojovníka, ktorý i tento krát prilákal bojovníkov z celého sveta všemožných bojových umení, aby sa navzájom stretli a na konci zostal len jeden, ten najlepší. 

Pripravte sa na dve nové postavy Leo a Zafina a predovšetkým na next-gen prevedenie, ktoré zaisťuje nielen nové grafické spracovanie, ale aj ladný pohyb všetkých bojovníkov.

 
       

Video

  

 

Tekken 5

 

Neviem ako vy, ale v dobe vydania Mortal Kombatu som sa do spomínanej gamesy zažral ako voš do bavlneného kabátu. Na tú dobu úžasná grafika spolu so špičkovými animáciami si ma získala na poriadne dlhú dobu a od hry ma dokázala odtrhnúť až zdemolovaná klávesnica po niekoľkonásobných porážkach. Úspech Mortal Kombatu potvrdilo duo pokračovaní, po ktorých však nastalo hrobové ticho a moje agresívne chúťky som musel smerovať niekam inam (samozrejme na rodinu :-)). Až teraz, s príchodom hracej skrinky PS2 do mojej katakomby, som dostal možnosť vrátiť sa späť do minulých čias a rozbiť pár držiek, len tak pre zábavu. A kde si vybiť moje chúťky, keď nie na novom pokračovaní mega úspešnej bojovej série Tekken? Veru tak, Tekken 5 je konečne tu a naším testovacím pästiam rozhodne neunikne!

Na začiatku musím spomenúť jednu drobnosť, ktorou si ma chlapíci z Namca naveky získali. Je ňou arkádová vesmírna strielačka v starom grafickom hábite, ktorá nabehne ešte pred samotným štartom hry a ktorú síce môžete jedným tlačítkom preskočiť, ale rovnako si ju môžete aj zahrať a na chvíľku tak u seba vyvolať retro spomienky. Tomu hovorím prístup k hráčom! Ako už potom býva u Tekkenu klasikou, hra vás následne privíta úderným introm, ktoré v tomto ročníku nemá na poli úvodných animácií obdoby. V rýchlom strihu sledujeme robotický výsadok do staro čínskej chatrče, s ktorým si ale vcelku elegantne poradí otec a syn a.k.a Heihachi a Kazuya Mishima, načo však mladý zradí starého, a ten následne čelí ďalšiemu útoku s perličkou v podobe bomby na koniec.

 
Samozrejme, že takémuto náporu by neodolal nikto a tak nasleduje nevyhnutná explózia, ktorú však sledujeme z bezpečnej vzdialenosti očami Ravena, ktorý len sucho skonštatuje smrť starého Mishimy. Toto zbesilé tempo potom nahradí pohodová pasáž, v ktorej sú postupne predstavovaný jednotlivý bojovníci a verte mi, že podobne spracované video budete tento rok len márne hľadať. Charakteristickou črtou intra je rozhodne jeho profesionálny strih a parádne bojové scény, ktoré si v ničom nezadajú s hociktorým akčným trhákom súčasnosti. A prečo taký obšírny popis obyčajnej animačky? Veď uvidíte sami, iba vám ručím, že to vo vás zanechá hlboké zážitky. 

 

           

Prenesme sa teda cez úvod a pozrime sa na ponúkané herné možnosti, ktorých je vskutku neúrekom. Okrem položky options, kde si môžete hru nastaviť pre vaše požiadavky a zvoliť jednu z piatich ponúkaných obtiažností, vám Tekken 5 umožní otestovať svoje bitkárske schopnosti v nasledujúcich herných módoch. Practice, ako názov napovedá, vám umožní natrénovať si jednotlivé kombá a hmaty na nič nerobiacom súperovi, takže odpadá zbytočná frustrácia z neustálych porážok v dôsledku neznalosti bojaschopnosti. Nasleduje Survival, akýsi variant módu Last Man Standing, v ktorom je vašou úlohou poraziť čo najväčší počet bojovníkov len na jeden jediný život. Osobne som sa považoval za vcelku slušného bitkára, ale tento mód ma presvedčil o opaku a nezriedka sa mi stalo, že so svojim fighting style som padol do prepadliska dejín už po druhom súperovi.

Klasika v podobe Time Attack je opäť prítomná a vyzve vás na ukončenie hry v čo najkratšom čase. Princíp módu Team Battle je jednoduchý. Vytvoríte si skupinku až ôsmich bojovníkov, s ktorými budete musieť poraziť obdobnú grupu, tentokrát nepriateľskú. Vtip je v tom, že ak v súboji prehráte, váš tím stráca bojovníka, zatiaľ čo ten nepriateľský si pripisuje víťazstvo. Vašou úlohou je teda prísť o čo najmenší počet hráčov a súčasne maximalizovať straty opozície. Medzi novinky sa ale rozhodne radí mód Arcade, založený na systéme rozdelenia bojovníkov do kvalitatívnych skupín. To znamená, že s pribúdajúcimi víťazstvami na vašom konte rastie aj obtiažnosť súperov a keď ste sa pri desiatom zápase škrabali jednou rukou na zadku, dosiahnutie 20 kola vám dá až neskutočne zabrať. Arcade History, ako sa ďalšia z noviniek volá, vám umožní znovu prežiť kúzlo starších verzií Tekkenu, od skutočne archaickej jednotky až na súčasné pomery vcelku solídnu trojku. Ako poslednú dvojicu som si ale nechal duo originálnych módov, a síce Story Mode a predovšetkým Tekken: Devil Within.  

Keďže hernému svetu začínajú pomaly, ale isto, vládnuť 3rd person akčné adventúry, Namco sa v istom okamihu rozhodlo, že podobný herný štýl zakomponuje aj do svojho bitkárskeho dieťaťa. Výsledok s názvom Devil Within (žeby inšpirácia druhým princom, viď. Warrior Within) je ale natoľko rozpačitý, že si o ňom povieme trošku viac. Dej tohto módu sa točí okolo akýchsi Zaibatsu laboratórií, ktoré boli v dobe útoku na Heihachiho prepadnuté neznámou skupinou. Náš hrdina Jin sa teda vydáva do spomínaných priestorov, aby zistil čo je vo veci a hlavne objasnil záhadu jeho diabolských génov. Z predchádzajúcej skupiny viet teda vyplývajú dve skutočnosti: príbeh v móde nehrá takmer žiadnu úlohu a jedinou postavou, s ktorou si Devil Within zahráte, bude Jin. Všetko by ale bolo v najlepšom poriadku, keby náš hrdina nebol takým drevom, akým v skutočnosti je. Jeho znalosti z oblasti bojových umení sú brutálne osekané a tak jediné čo dokáže, je dvojica pästných úderov a rovnaký počet kopancov, takže ak ste čakali prepracovanosť bojových komb z Arcade módu, môžete si ísť dať v pohode kávu.

Celá balamuta okolo Devil Within mi pripadá ako veľmi zlý vtip a okrem jednoduchej akcie v štýle Fighting Force s neskonale tupými protivníkmi na vás čakajú len stereotypné a nič nehovoriace haly a dookola sa opakujúce ciele misií. Jednoznačný krok späť. Naopak, Story Mode je jasným favoritom na titul zabijak času a musím uznať, že až jeho geniálna jednoduchosť a chytľavosť ma dokázali odtrhnúť od drogy s názvom WoW. Totižto, každý s množstva ponúkaných bojovníkov, má svoj vlastný príbeh, ktorého úvodné úskalia sú síce prezentované vo forme obrázkov s textom, avšak konečné rozuzlenie je dorozprávané formou nádherného videa. S každým bojovníkom si potom prejdete sadu stretnutí s čoraz ťažšími súpermi (spätými s príbehom), až sa nakoniec dostanete k vášmu úhlavnému nepriateľovi a ukončíte jeho trápenie. Veľkým plusom tohto módu je aj fakt, že popri otváraní nových videí, ste za vaše úspechy odmeňovaní aj sprístupnením nových charakterov a bojovanie s takou kengurou (s malou kengurkou vo vaku), či s akýmsi dreveným Pinochiovským čudom rozhodne stojí za pobavenie. 

 

   

No a keďže som sa zmienil o jednotlivých postavách, tak to tu teraz dokončím. Nový Tekken ponúka široké spektrum ako starých známych, tak aj úplne nových bojovníkov, čiže je si z čoho vyberať. Každoroční účastníci turnaja Tekken, akými sú napríklad Kazuya, Yoshimitsu, či Nina, sú prítomní aj v tomto ročníku, pričom spoločnosť im robia aj postavy s ostatných dielov Tekkenu, z ktorých spomeniem napríklad Leeho, Marduka, Bryana, alebo taktiež aj Xiaoyu. Medzi nováčikov, ktorí zažívajú svoju premiéru patrí japonská školáčka Asuka, diabolský Feng a hlavne Blade-style Raven, ktorý sa stal mojim favoritom už od prvotných okamihov spustenia hry. Veľmi dôležitým faktorom hrateľnosti u bojových hier je dobrá vyváženosť jednotlivých postáv, aby náhodou jeden charakter neprevyšoval svojimi schopnosťami tie ostatné. Z tohto hľadiska je ale Namco profesionálom, takže žiaden z bojovníkov nie je ničím zvýhodňovaný a ponúka ako radu kladných, tak aj zbierku záporných vlastností.

Veľkým lákadlom, ktoré vás donúti aj k menším experimentom v oblasti bojových komb, sú rôzne bonusy, ktorými môžete jednotlivé postavy obšťastniť. Tieto špecialitky pritom nie sú zadarmo a na ich získanie budete musieť nazhromaždiť vcelku slušný peňažný obnos, ktorý získate spomínaným kombinovaním hmatov a chmatov. Niektoré bonusy majú charakter drobných vizuálnych zmien, ale ak si priplatíte viac, dostanete sa k širokému spektru doplnkov, od okuliarov, cez rôzne klobúky a masky, až po také šialenosti ako napríklad kôš plný rýb. Taktiež platí, že pre každý charakter je daná osobitná sada tohto "príslušenstva" a k tomu aj náhradný kostým, ktorý dokáže vcelku radikálne zmeniť look svojho nositeľa. Ako vidíte, hra ponúka obrovské množstvo možností, takže prípadná nuda a stereotyp neprichádzajú do úvahy. Ešte pred skokom k ďalšiemu odseku by sa slušilo spomenúť, že umelá inteligencia dosahuje v tomto titule vrchol svojich možností a jednotliví protivníci sa pri vyšších obtiažnostiach správajú častokrát rozumnejšie, než samotní hráči.

Ak ste si ešte z obrázkov nevšimli, nový Tekken vyzerá až neuveriteľne príťažlivo. Najväčší podiel na tom majú rozhodne postavy, ktorých detaily dokážu neraz vyraziť dych. Jednotlivé identity pôsobia až nezvyčajne realistickým dojmom a to isté je možne povedať aj o ich animáciách. Tie sú snáď dielom génia a máloktorá hra súčasnosti sa môže pochváliť takou profesionálne zvládnutou choreografiou, akou sa pýši Tekken 5. Popri modeloch postáv nesmiem zabudnúť ani na úžasné prostredia, v ktorých sa súboje odohrávajú. Medzi tie najkrajšie rozhodne radím ľadovec s roztomilými tučniakmi, lúku za šera s bielymi kvetmi a taktiež aj Indiana Jonesovskú katakombu plnú zlata, ktoré pri páde nešťastníka na zem lieta ovzduším.

Špecifickým znakom série Tekken je aj kvalitná zvuková resp. hudobná stránka. Zvuky nemá zmysel bližšie rozpitvávať, keďže sa jedná len o zmes buchnátov a bolestných stonov, zato hudba je už o niečom inom. Rôzne hudobné žánre sa tu mixujú bez akejkoľvek kontroly a sebazaprenia, čoho výsledkom je ale dokonalé navodenie bojovej atmosféry. Ups... teraz zisťujem, že akosi som zabudol spomenúť multiplayer. Vec sa má však takto. Totižto, jediná možnosť, ako si s kamošom navzájom rozmlátiť huby, je buď si dať férovku, alebo virtuálnu partičku v Duel móde. Iné možnosti hry viacerých hráčov žiaľ nový Tekken 5 neponúka, čo je preveľká škoda, pretože taká online liga s rebríčkom top fighterov by stála určite zato.

 

   

 

Módne trendy už dávno nie sú výsadou len odievarenského priemyslu, ale stávajú sa neoddeliteľnou súčasťou aj herného sveta. Ešte pred rokom sme tu mali raketový boom v žánri RTS, kdežto v súčasnosti si svoje zlaté obdobie prežívajú FPSky a akčné adventúry. A čo nás čaká do budúcnosti? Pravdepodobne si naše peniažteky na istý čas získajú MMO gamesy, ktoré už teraz nebezpečné vystrkujú rôžky. A čo majú tieto bláboly spoločne s novým Tekkenom? Nič. Absolútne nič. Ak ste však fanúšikmi fighting žánru, v súčasnosti nie je inej možnosti, než si Tekken 5 zaobstarať. Kto vie, kedy sa najbližšie dočkáme rovnako kvalitnej bojovej gamesy...

 
 

Tekken 4

Takže na začiatok obyčajné:Ahoj
Nebudem sa s tým maznať a rovno k veci.Ak ste fanúšici Tekkena stačí vám veďieť dve veci.No o tých budem písať až trochu neskôr.Ale,ak ste fanúšici pekných dievčat(Andrei)poteší vás jedna zaujímavá informácia."Neporazitelného frajera" Eddy-ho vystrieda krásna,úchvatná,krátke nohavice nosiaca,radodajná(možno )CHRISTIE.Bože Hanry ukludni sa...Teraz prejdime k samotnej hre a všetko okolo toho.
Tekken 4 je skvelý v jeho japonskej vezii a nie prevedený do PAL v ktorom si síce autori dali záležať,ale chýbajú tam čierne okraje.(aspoň mne)A ak nieste fanúšikom Tekkena nehajte si svojich 1200,-Sk v penaženke dokial nedočítate túto recenziu.Totižto,aj keď je Tekken najlepšou mlátičkou na PS2,nemôžem vám ho doporučiť.Máte v tom guláš,čo?Ale ja vám to pekne poporiadku vysvetlím.
Svetlá stránka:Vitajte v dostatočne prepracovanej hre Tekken 4 ktorá obsahuje 22(alebo 23)postáv,ktoré ovládajú rôzne bojové umenia a presadzujú odlišné bojové štýli.(ale to je asi to isté )Bojový sestém je oveľa(alebo ovela)"hlbší ako monológy mojej mami,ciže obsahuje veľa(alebo vela)kombinácii...Máte k dispozícii aj "viacvrstvový" výcvik tréning.Vrcholom je potom boj dvoch hráčov -hlboko povznášajúci,jemne a úchvatne vyvážený...
Hlavné zmeny.Teraz už konečne môžetesúpera "narvať"medzi stĺpi a okolie sa zosype-a to otvára velké možnosti pre nové kombá.Ovládanie umožňuje pohyb do všetkých smerov-napríkla,keď stačíte šípku hore,už nevyskočíte ale pohnete sa smerom hore.Ale najlepší zo všetkého je mód Tekken Force,v ktorom môžete zabiť niekoľko šmejdou naraz-celkom slušný oddych po boji muža proti mužovi.Nové postavy umožňujú Tekken-ovým "veteránom" získavť nové skúsenosti.
Ale ruku na srdce,to všetko ste už niekde videli...Staré princípi s PS1 nezmizli.A čo je ešte horšie,zatial čo iné hry sa pokúšajú všetko vylepšovať,Tekken 4 neriskuje a nesnaží sa "Tekkeňákov"niak prekvapiť.A veľmi náročné učenie pred vstupom do hra,môže lahko odradiť nováčikov.(Napísal som to ak debo,ale dúfam že chňapete...)
Ale aj keď spočítate všetky plusy a mínusy,zistíte,že ak máte kamarátov so súťaživým duchom,časom a chuťov nakopať vám prdel,je Tekken 4 naozaj dobrá "odbavovačka.Takže je to len na vás...

 4 ever 

Hodnotenie: 7,1 

 

 


   

 
 
 
 
 
 

Tekken 3

Pred necelou hodinou,ked som nemal čo robiť a nechcela sa mi pozerať telka som si pustil hru,ktoru som hrával ešte vo velmo útlom veku.No zas nie že som ju hrával niekedy v plienkach alebo tak,ale skôr tak medzi 10-11rokom.To znamená že tie časy už sú preč a od vtedy vyšlo toľko nových časti že tekkena môžme nazvať super sériou!Dnes píšem trocha skorej,pretoze dnes som mal veľké bolesti a vypýtal som sa domov.Bola to moja prvá priepustka z novej skoly,ale čo som mal robit!Bol som na sracky!Este stále mam bolesti hlavy a brucha,ale aj tak píšem tuto recenziu a to z dvoch dvovodov.Po prvé pretože tato hra si to zaslúži a po druhe,ze keď to bude blba recka,co ale nebude,tak mi dáte aj tak 100;p.A po tretie pochybujem že to bude niekto citat,maximalne saver a par mrte malo ludi,ale veď to robím pre seba..
Na začiatku vás čaká krásne intro so skvelou muzikou,naozaj skvela ukazka,este si pamätám keď som ju videl prvý raz,myslel som si že lepšia grafika už ani neni mozna,samozrejme som sa mýlil a dnes som to videl.K tretej časti som sa dnes vrátil po 3-4 rokoch.Je to síce moja hra a dokonca original,ale na čo budem hrať tuto časť ak mam 4,ktora je graficky aj hrateľné na oveľa lepsiej úrovni.A okrem toho ju mal tento dlhy čas požičanú môj naj kamos,ktory na to akosi zabudol a ja tiež. Ale jedného dna keď som prišiel k nemu,ze si vezmem domov svoj final8 som si zobral aj môjho tekkena,bolo to asi pred 2tyzdnami.Ale dnes som sa odhodlal,huraa!!
Po ukážke nasleduje možnosť ponuk.Mate na vyber arcade,team battle,survival,practice,force,options a neviem ešte co.Myslim že aj by to bolo všetko.Takze a teraz poďme k jednotlivým možnostiam.Arcade-uloha je poraziť 8.nepriatelov,alebo teda super keďže je to iba súťaž a na koniec sa postaviť ogremu.Je to zlý tipek,monstrum a každý účastník ma niečo proti nemu.Na zacitaku hry mate na vyber iba par postav,neviem presný počet ale skúsim si na rýchlo tipnut 10.Takze určite nechýba môj miláčik Jin,dalej Yosi,Nina,Hworang,Lai wu Lang[páči sa mi jeho cele meno;)],King,Paul,Xiaio,Eddy Gordo a to byt na začiatok asi všetko.No teda vašou úlohou je vyhrať titul majstra železných pasti,to zahŕňa vitaztvo nad 10protivnikmi a následná záverečná ukážka.Ale aká by to bola zábava vyhrávať a nič z toho nemat,ak prejdete raz získate Kumu/pandu,neskor Julia,heihaci,ogre,mokujin,dragon,brain a zaverecny,uplne posledný je doctor,neviem aký;).

Druha ponuka je time battle..tu bojujete na čas a sledujete svoje skore,kotre si časom vylepsujete,nemam ani čo veľmi dodat,nemal som to veľmi rad.Nasleduje team battle,tiez veľmi zábavný kusok.Vyberiete si tím s maximálne s 8mi bojovníkmi a musíte poraziť nepriateľských 8.superov.Bud ich všetkých eliminujete jednym,alebo si to rozdelite,ako chcete,zalezi to iba na vás;)Ďalšia možnosť je survival,musite prežiť a proti vám budú stavaní noví a noví nepriatelia.Uf,dobre už som sa najedol,mozme pokračovať.Practice je možnosť hry kdesi môžte trénovať svoje utoky,vypadi a obľúbené iné veci,skusat v ktorom obleku vyzeráte najlepšie a tak ďalej.Force attack je trocha odlisny od celej hry,idete po určitých levelov a do cesty sú vám stavaný rôzni nepriatelia od obyčajných vojakov po špeciálne jednotky a na konci každého levelu na vás čaká boss v podobe niakeho bojovníka[Hworang,Lia...]Ak prejtede všetky leveli čaká na vás odmena v podobe posledného bojovníka doktora.Ak však nemáte šťastie a nemôžete to prejsť stačí si viac raz zahrať team battle a doctora budete mat tak či tak.Options,teda nastavenie,co mam k tomu dodat,obtiaznost,pocet kol,bojovnikov,casu...je toho celkom mrte.
Grafika a zvuk je na to obdobie,teda myslím že rok 99-2000 celkom fajnové a hudba je tiež skvela.Postavy trpia v tvarach,ale je to oldscholl a k tomu nemám čo dodat,veda na druhej strane pre náročných je tu tekken 4 a 5,alebo aj tornament.Bojovnici majú aj rozdielne oblečenia a neskôr tiež získavajú ďalšie nove.Hudba je príjemná a na každý zápas je ina,mne sa páči jinova a lawova melodia,ked s nimi bojujem,ale je to úplne jedno,pretoze všetky sú skvele,NiNa.Ako som teda povedal,kto xce inováciu nex hra tekken 5,ale trojka priniesla mnoho plusov a vyhod.Este si pamätám na dvojku a jednotku,krasen zápasy a aj to vylepsienie.Tuto hru sa určite oplatí zahrať!!!a s týmito vetami končím moju xoru recenziu...;).

TOPlist