Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 02.03.2012 15:13:08 

stahuj

NFS
 
 

Novinky


 

Jesse Abney zodpovedal vaše otázky k NFS: Shift

Nedávno sme vám ponúkli možnosť spýtať sa vývojárov NFS: Shift na to, čo vás ohľadom hry zaujíma (novinka). Najlepšie otázky sme vybrali a posunuli priamo do EA. Netrvalo dlho a producent Jesse Abney takmer všetky zodpovedal, bohužiaľ niektoré odpovede boli vyhýbavé a tak sme sa vlastne nič nedozvedeli. Tu sú odpovede na naše/vaše otázky:

Otázka: Ak v hre prepichneme gumy, budeme môcť vojsť do boxu a vymeniť ich?
Odpoveď: Jedná sa o tradičnú dizajnérsku dilemu - ako vybalancovať realizmus a zábavu, dve protichodné sily vo videohernom závodení. Príliš veľa ľudí je zbytočne trestaných v čistokrvných simulátoroch. Zámerom Shiftu je udržať hru zábavnou, ale takisto priniesť určitú flexibilitu aby aj najskúsenejší hráči mali čo robiť. Nastavenia obtiažnosti, adaptívny herný systém ako aj individuálne jazdné nastavenia prinesú viac komplexnú prispôsobiteľnosť.

Otázka: Môžete nám povedať niečo o hardwarových nárokoch?
Odpoveď: Shift bude hviezdiť na najnovších hardwarových konfiguráciách, avšak ukrátení nebudú ani majitelia starších strojov. DirectX 9a umožní plne nastaviteľnú grafiku a vynikajúcu rovnováhu detailov a výkonu.

Otázka: Budú v NFS: Shift nejaké licencované custom diely?
Odpoveď: Áno, budú. Hra by mala obsahovať rozsiahly zoznam dielov, ktoré budú odrazom tých, ktoré sa vyskytujú vo svete profesionálneho závodenia.


Všetky otázky a odpovede (aj od iných NFS stránok) si môžete prečítať v angličtine na Needforspeed.com.

zaslal Jakkub   06.05.2009, 16:22:37   sekcia NFSS   komentáre (2)

NFS Master: finále štartuje

Do našej tuningovej súťaže NFS Master o dve originálky NFS: Undercover, ktorá u nás na webe beží už od polovice marca, sme obdržali cez 200 obrázkov vašich áut. Z nich ste prostredníctvom hlasovania vybrali nasledovných 10 finalistov:

» Hospodin - 39 hlasov
» Reemus - 28 hlasov
» Paulos - 27 hlasov
» MaKaCTiM - 25 hlasov
» letec_de_haluz - 42 hlasov
» sidi - 20 hlasov
» miro423 - 78 hlasov
» PANZER - 40 hlasov
» jhony - 37 hlasov
» Blade - 34 hlasov


Všetci desiati sa proti sebe stretnú vo finále, kde však budú všetci tunovať jedno a to isté auto: Mazdu RX-7. Čas na odovzdanie obrázkov majú do nedele 10. mája 2009. Po tomto termíne spustíme finálne hlasovanie.

Z tohoto hlasovania vzíde prvý víťaz súťaže, následne VIP porota vyberie zo zvyšných 9 finalistov ďalšieho víťaza. Zloženie VIP poroty zverejníme až po skončení súťaže
.
zaslal Jakkub   03.05.2009, 19:59:21   sekcia Ostatné   komentáre (21)

3 nové obrázky z NFS: Shift

Na oficiálnych stránkach EA sa objavili 3 nové obrázky z NFS: Shift. Na prvých dvoch môžete vidieť jednu z ozajstných automobilových klasík: Nissan Skyline 2000 GT-R z roku 1969. Tretí obrázok ukazuje takisto legendárny Nissan Silvia S14.
zaslal Jakkub   30.04.2009, 11:52:00   sekcia NFSS   komentáre (21)

NFS Undercover: Boss Car Bundle už čoskoro (+ screenshoty)

Nedávno sme vám priniesli horúce informácie o pripravovanej expanzii pre NFS: Undercover v podobe 60 nových závodov, 2 herných módov a 3 bonusových áut s názvom Challenge Series. To však, zdá sa, nebude jediný DLC (downloadable content - sťahovateľný obsah) pre NFS: UC.

Ďalšia expanzia dostane názov Boss Car Bundle a bude obsahovať 8 "boss" vozidiel vytunovaných na maximum v rámci ich Tieru. Budete ich môcť použiť v single- aj v multiplayeri. Tento prídavný balíček však na rozdiel od Challenge Series nebude zadarmo, ale za 5 USD. Konkrétne bude obsahovať tieto autá:
» Carmen’s Shelby GT500 – Tier 1
» Chase’s M6 – Tier 2
» Chau Wu’s CLS 63 AMG – Tier 2
» G-Mac’s Gallardo LP560-4 – Tier 1
» Hector’s 370Z (Z34) – Tier 3
» Nickel’s Viper SRT10 – Tier 1
» Rose’s 911 GT2 – Tier 1
» Zack’s Scirocco – Tier 4

K dispozícii máme aj tri obrázky:

zaslal Jakkub   29.04.2009, 13:39:16   sekcia NFSUC   komentáre (7)

5 screenshotov vo vysokom rozlíšení

NFS: Shift sa nám predstavuje na týchto piatich pekných screenshotoch v HD rozlíšení. Screeny sú staré len niekoľko hodín.

všetky nové screenshoty
zaslal Jakkub   28.04.2009, 20:07:12   sekcia NFSS   komentáre (5)

2 gameplay videá z NFS: Shift

Francúzsky server Jeuxvideo.fr zverejnil dve videá zachytávajúce hranie NFS: Shift. Prvé video zobrazuje závod na Pagani Zonda na okruhu Brands Hatch, druhé zasa Porsche Cayman kdesi na okruhu v Japonsku.


Druhé video si môžete pozrieť v sekcii Videá.
zaslal Jakkub   28.04.2009, 19:52:16   sekcia NFSS   zdroj: NFSGame.net   komentáre (12)

Hands-on preview Shfitu na Gamespote

Redaktori serveru Gamespot mali možnosť na vlastnej koži skúsiť kvality pripravovaného NFS: Shift. Hrali dokonca dve verzie hry, jednu "modernú" s McLarenom F1 a jednu "oldschool" s Nissanom Skyline z roku 1970. Svoje dojmy z hrania spísali v tomto trojstranovom preview; v článku sa spomína, že hra má stabilný 30fps framerate.

Gamespot navyše vyspovedal aj Jesse Abneyho na akcii EA Spring Showcase 2009. Podľa rozhovoru to vyzerá tak, že poškodenie auta bude mať vplyv na jeho jazdné vlastnosti.

zaslal Jakkub   28.04.2009, 19:42:18   sekcia NFSS   komentáre (1)

Nový rozhovor; demo NFS: Shift už v lete!

Producent NFS: Shift Jesse Abney sa postavil pred kameru serveru Gametrailers.com aby odpovedal na niekoľko otázok ohľadom hry. Azda najzaujímavejšia časť rozhovoru hovorí o tom, že demo NFS: Shift by malo vyjsť už toto leto. To je dobrá správa, keďže napríklad demo ku Undercoveru nebolo vydané vôbec.

zaslal Jakkub   28.04.2009, 19:33:41   sekcia NFSS   komentáre (4)

NFS Undercover: Challenge Series ohlásené! (+ screenshoty)

Electronic Arts koncom tohto týždňa prostredníctvom rozhovoru s producentom Marcom DeVellisom ohlásilo expanziu NFS: Undercover s názvom Challenge Series!

Add-on bude obsahovať 60 nových závodov, každý s dvoma obtiažnosťami: Street alebo Pro. Celkovo bude k dispozícii 10 herných módov, z toho dva nové: Highway Wars a Highway Checkpoint. Navyše budete môcť získať 3 nové bonusové autá, ktoré budú použiteľné ako v single, tak i v multiplayeri.

Bohužiaľ zatiaľ nie je známy dátum vydania ani konkrétne platformy pre ktoré expanzia vyjde. Je však pravdepodobné, že bude voľne šíriteľná, tj. bude zdarma.
 
zaslal Jakkub   26.04.2009, 11:49:05   sekcia NFSUC   komentáre (14)

Poslední finalisti NFS Master

Koncom minulého týždňa sme ukončili hlasovanie v poslednom piatom kole našej tuningovej súťaže NFS Master o dve originálky NFS: Undercover. To bola zároveň aj definitívna bodka za základnou časťou súťaže. Poďme sa teda pozrieť, ktorí dvaja súťažiaci doplnia už známu osmičku finalistov.

V 5. kole ste sa mohli rozhodnúť, ktorá Toyota Corolla GT-S (AE86) sa vám najviac páči. Z celkových 253 hlasov získal najviac jhony (37 hlasov), tesne za ním skončil Blade (34 hlasov). Gratulujeme!

jhony Blade

Už čoskoro zverejníme aj presné podmienky finále, kde budú všetci desiati finalisti tunovať rovnaké auto a vy prostredníctvom hlasovania budete môcť zvoliť celkového víťaza NFS Master. Zo zvyšných deviatich finalistov vyberie VIP porota ďalšieho víťaza, pričom obaja získajú originálku a samozrejme aj neutíchajúcu slávu na poli česko-slovenskej NFS komunity :-)
zaslal Jakkub   23.04.2009, 20:12:44   sekcia Ostatné   komentáre (12)

NFS: Shift teaser analýza

Minulý mesiac nám bol predstavený prvý teaser ku pripravovanému NFS: Shift, ktoré vychádza v septembri tohto roka. Ak ste si mysleli, že sa jedná len o jednoduché 47-sekundové video, mýlili ste sa. Teaser v sebe ukrýva viac, než by sme si mohli myslieť a jeho kompletnú analýzu priniesol užívateľ menom -Runner- na Gametrailers.com.

zaslal Jakkub   21.04.2009, 19:18:41   sekcia NFSS   komentáre (5)

Fámy o novej NFS Girl

V posledných dňoch sa na internete objavili nepotvrdené fámy o tom, že Michelle Cifuentes by mohla byť ďalšou herečkou, ktorá stvárni hlavnú ženskú postavu v novom Need for Speed. Tie vznikli na základe obrázkov publikovaných na Speedhunters.com.


Následne však vyšlo najavo, že Michelle Cifuentes je iba jedným z dievčat, ktoré prezentuje Need for Speed hry na rôznych závodných a drift akciách. To takisto vysvetľuje, prečo má na sebe tričko NFS: Undercover.

Obsadenie budúcej NFS Girl je teda stále neznáme, otázkou tiež je, či vôbec v pripravovaných Need for Speed takáto úloha dostane priestor.
zaslal Jakkub   19.04.2009, 18:42:46   sekcia NFSS   komentáre (2)

NFS Master: víťazi 4. kola

V štvrtom kole našej tuningovej súťaže NFS Master o dve originálky NFS: Undercover sme obdržali celkovo 347 hlasov pre najkrajšie BMW M3 GTR. Najviac z nich, až 78 putovalo ku súťažiacemu s nickom miro423, za ním sa umiestnil PANZER s 40 hlasmi. Obaja tak postupujú so finále, gratulujeme!

miro423 PANZER

Registrácia do súťaže bola ukončená koncom minulého týždňa a tak vám aspoň ponúkam možnosť rozhodnúť o posledných dvoch finalistoch súťaže. To môžete urobiť hlasovaním o víťazovi posledného 5. kola s najkrajším Toyotou Corollou GT-S (AE86).
zaslal Jakkub   16.04.2009, 21:12:28   sekcia Ostatné   komentáre (19)

5 nových screenshotov z NFS: World Online

Nemeckej fansite NFS-Planet.de sa podarilo získať 5 screenshotov z beta verzie Need for Speed: World Online. Tie ukazujú okrem samotného závodu aj menu a interface hry.

Ako môžeme vidieť, hra si príliš nezakladá na grafike, keďže je zameraná hlavne na online závodenie. World Online vychádza už toto leto v ázijských krajinách, po pilotnej prevádzke a odladení by sa mala hra dostať aj do západného sveta.

všetky nové screenshoty
zaslal Jakkub   14.04.2009, 19:17:56   sekcia NFSWO   komentáre (39)

NFS Master: kto vyhral tretie kolo?

Naša tuningová súťaž NFS Master o dve originálky NFS: Undercover beží už nejaký ten týždeň a momentálne nastal čas zverejniť víťazov jej 3. kola, ktoré bolo venované tuningu Nissanu 350Z. Z celkových 290 hlasov získal najviac letec_de_haluz (42 hlasov), za ním sa umiestnili hneď dvaja súťažiaci, ktorí už majú vo finále istú účasť z druhého a prvého kola - MaKaCTiM (25 hlasov) a Hospodin (24 hlasov). Preto do finále postúpil ďalší v poradí sidi s 20 hlasmi. Gratulujeme!

letec_de_haluz sidi

Súťaž sa nám pomaly ale isto blíži do veľkého finále, dnes do polnoci máte poslednú šancu zapojiť sa so svojou Toyotou Corollou GT-S (AE86) v poslednom 5. kole. Registračný formulár a potrebné informácie nájdete v sekcii NFS Master.

Takisto máte možnosť hlasovať a rozhodnúť o víťazovi 4. kola s najkrajším BMW M3 GTR.
zaslal Jakkub   12.04.2009, 11:54:22   sekcia Ostatné   komentáre (33)
 

 

NFS World Online: prvý trailer je tu!

Po artworkoch sa môžete na pripravované NFS: World Online pozrieť aj v nasledovnom polminútovom traileri. Jedná sa o vôbec prvý trailer k hre a môžeme z neho vidieť, že grafika je z veľkej časti prebratá z NFS: Undercover.

Zároveň boli už spustené aj
oficiálne stránky hry, tie sú však zatiaľ iba v čínštine, takže väčšina z nás si toho moc neprečíta. Hra bude ale zo začiatku určená iba pre ázijský trh, takže je to pochopiteľné.  

 


 

 

 

 

 

 SimBin bude asi žalovať tvorcov NFS: Shift

 

Tvorcovia nového Need for Speed: Shift zo štúdia Slightly Mad si po oznámení hry poriadne rozhnevali autorov populárnych závodných hier GT Legends a GTR2 - SimBin Studios AB. Tí podľa slov ich viceprezidenta Magnusa Linga zvažujú podanie žaloby na spomínané Slightly Mad.

Jablkom sváru sa stali vyjadrenia Slightly Mad, že na ich pripravovanom NFS: Shift sa podieľajú vývojári a dizajnéri zodpovední za GT Legends a GTR2. Podľa SimBin sú takéto tvrdenia nepravdivé a majú negatívny vplyv na reputáciu ich spoločnosti. Slightly Mad sa naopak bráni, že viac ako 25 ľudí zo súčasného zloženia týmu sa naozaj podieľalo na vývoji GT Legends a GTR2.


Samotné EA, pod ktoré Slightly Mad patrí, sa zatiaľ k veci nevyjadrilo. Ťažko povedať, kto má v tomto spore pravdu, je ale pochopiteľné, že veľkolepé vyjadrenia o NFS: Shift mohli ľudia zo SimBin zobrať ako chválenie sa cudzím perím, čo sa následne rozhodli riešiť súdnou cestou.

 

10 artworkov ku NFS: World Online

Pripravovaná onlinovka NFS: World Online sa nám rozhodla priblížiť pomocou nasledovných 10 nových artworkov. Predstavujú sa 4 autá a 5 postáv, za ktoré pravdepodobne bude možné hrať.

 

Need for Speed: Undercover Hands-on preview :Tento rok som sa prvý krát zúčastnil Community Eventu, teda stretnutia, ktoré organizuje EA pre malú skupinu pozvaných lídrov svetových fanstránok. Letel som až do kanadského Vancouveru, aby som si naživo vyskúšal výsledok úsilia developerov zo štúdia Black Box, ktorí takmer dva roky pracovali na v poradí už dvanástom pokračovaní série NFS. Nové Need for Speed: Undercover som mal spolu s približne tuctom ďalších redaktorov z celého sveta možnosť hrať asi 5 hodín na PS3 a pre porovnanie aj polhodinku na Xbox 360, pričom sa jednalo o takmer finálnu verziu, ktorá pôjde onedlho do lisovne a následne do obchodov len s minimálnymi zmenami.

 
 

Undercover: Patch je tu!

Konečne sme sa dočkali prvého opravného patchu pre NFS: Undercover! Hru upgradne do verzie 1.0.1.17 a opravuje najmä problémy s výkonom, kolísanie framerate a odlaďuje náročnosť hry.

Konzolisti sú informovaní o patchi v momente keď spustia hru, PCčkári si ho môžu stiahnuť od nás:

(jazyky anglický, český, ruský, dánsky, španielsky, fínsky, holandský, maďarský, poľský a nórsky)

Patch pre ďalšie jazykové verzie nájdete v sekcii
Utility, patche, módy.

 

V Black Boxe sa pracuje na tajnom NFS

Máme informácie, že EA pracuje okrem troch už ohlásených NFS (Shift, Nitro a World Online) aj na ďalšom, zatiaľ bližšie nezverejnenom NFS titule. Vývoj má na starosti štúdio Black Box podobne ako všetky posledné časti série, a podľa všetkého by nová hra mala pokračovať v zabehnutom štýle pouličného závodenia. Žiadne ďalšie detaily neboli upresnené. Vyzerá to ale tak, že v najbližšej dobe by sme sa mohli dočkať dokonca až štyroch nových NFS.


Interview s Keithom Munrom o troch nových NFS

Nedávno sme vám priniesli prvé informácie o troch nadchádzajúcich tituloch, ktoré sa tento rok zaradia do rodiny Need for Speed. Ak vás táto téma zaujíma, môžete sa pustiť do čítania rozhovoru s Keithom Munrom, viceprezidentom marketingového oddelenia EA, ktorý zodpovedal otázky Gamespotu ohľadom NFS: Shift, NFS: Nitro a NFS: World Online.


obrasky:

 ,   ,

 
 

 

 

 

Revolúcia v Need for Speed! 3 nové tituly už tento rok: info + screenshoty

Po avizovaných zmenách a prepúšťaní v EA, keď bola budúcnosť Need for Speed veľmi neistá, konečne vieme, čo bude sa bude diať so sériou v budúcnosti. A myslím, že sa naozaj máme na čo tešiť! 

 Electronic Arts rozdelí značku Need for Speed do troch rozdielnych žánrov: na jeseň tohto roka príde simulácia Need for Speed: Shift a arkáda Need for Speed: Nitro, neskôr sa dočkáme aj voľne hrateľnej akčnej MMOG (massively multiplayer online game) s názvom Need for Speed: World Online

Need for Speed: Shift má na starosti štúdio Slightly Mad, ktoré už má skúsenosti    z vývoja GT Legends a GTR 2.Shift bude zameraný na vernú simuláciu závodenia - nie však iba čo sa týka správania áut, ale aj samotnej postavy závodníka. To je podľa slov Keitha Munra tým, čím sa bude hra odlišovať od ostatných. V hre sa máme dočkať aj pohľadu z kokpitu, kde budeme svedkami pohybov hlavy závodníka a pôsobenia gravitačného zrýchlenia. Marketingový šéf Munro dodal, že automobiloví nadšenci budú Shift milovať, ale mainstreamoví hráči budú tiež určite spokojní. Hra vyjde koncom roka 2009 pre PC, Xbox 360, PS3 a PSP.

obasky:

 ,  ,  

Need for Speed: Nitro je vyvíjané v EA Montreal pre Nintendo Wii a DS. Má to byť zábavná a rýchla arkáda stavajúca hlavne na výbornej grafike a unikátnom vizuálnom pojatí. Nemala by však v ničom pripomínať predchádzajúce časti série. Vyjde takisto koncom tohto roka.

obrasky:

 ,  ,

Need for Speed: World Online bude onlinovkou vydanou pod Play 4 Free, kam už v súčasnosti parí napríklad FIFA Online alebo Battlefield Heroes. Vyvíjajú ju ľudia z EA Black Box spoločne s online štúdiom EA v Singapúre. Hra bude zo začiatku určená iba pre hráčov z Ázie a po overení úspechu by mala expandovať aj na západ. World Online by mal priniesť najviac lincencovaných áut, tuningových častí a herných módov v celej histórii série, bude teda podľa všetkého zameraný hlavne na tuning a porovnávanie customizovaných vozidiel medzi hráčmi.

obrasky:

 

 , .

 Videa

 

Need for Speed:Undercover

 
 

Need for Speed:Prostreet

 
 
 

Need for Speed:Carbon

 
 
 

Need for Speed:Most Wanted

   
 

Need for Speed:Underound 2

 
 
 
 

Need for Speed:Underound

 
 

Need for Speed: Hot Purson

 
 
 
TOPlist